Kontakta oss
frågor, felanmälan
Sök evenemang
i Nässjö kommun
toggle right column

Biståndshandläggare

Vilken biståndshandläggare?

Vem du ska vända dig till med dina frågor beror på var du eller din anhörige bor. Listan nedan hjälper dig att hitta rätt.

Fler kontaktuppgifter till socialförvaltningen

Pia Tjäderborn
gruppledare
tel. 0380-51 73 08
mejl: pia.tjaderborn@nassjo.se

Johan Oudhuis
biståndshandläggare
tel. 0380-51 86 15
mejl: johan.oudhuis@nassjo.se
Område: Htj centrum söder (Rådhusgångarna) Htj centrum (Skolgångarna) samt Htj södra innerstan.
Särskilt boende: Parkgården och Åkersborg

Anna Lindkvist
biståndshandläggare
tel. 0380-51 85 64
mejl: anna.lindkvist@nassjo.se
Område: Htj Nyhem/Hultet, Htj Forserum (Forserum och Äng).
Särskilt boende: Forsbacka och Lillsjögården.

Kjell Lundberg
biståndshandläggare
tel. 0380-51 85 58
mejl: kjell.lundberg@nassjo.se
Område: Htj Brinell (Annefors, Brinell, Erkabo och Runneryd)
Särskilt boende: Norråsagården

Linnea Pedersen
biståndshandläggare
tel. 0380-51 86 65
mejl: linnea.pedersen@nassjo.se
Område: Htj Centrum norr 
Särskilt boende: Ingsbergsgården 

Maria Engström 
biståndshandläggare
tel. 0380-51 85 65
mejl: maria.engstrom@nassjo.se
Område: Htj Åker/Målen
Särskilt boende: Sjöbacken

Araksya Sargsyan 
biståndshandläggare
tel. 0380-51 85 26
mejl: araksya.sargsyan@nassjo.se
Område: Htj Norrboda (Egnahem, Västanbo och Norrboda),
Htj Malmbäck (Malmbäck, Fredriksdal).
Särskilt boende: Malmåkra.

Sandra Klasson 
biståndshandläggare
tel. 0380-51 89 96
mejl: sandra.klasson@nassjo.se
Område: Htj Anneberg (Anneberg, Solberga, Flisby och Ormaryd)
Särskilt boende: Björkliden

Emelie Lehmus
biståndshandläggare
tel. 0380-51 85 56
mejl: emelie.lehmus@nassjo.se
Område: Htj Bodafors (Bodafors, Grimstorp, Bringetofta, Stensjön, Sandsjöfors och Norra Sandsjö).
Särskilt boende: Skogsborg.

Agneta Berg 
biståndshandläggare
tel. 0380-51 85 15
mejl: agneta.berg@nassjo.se
Område: Htj Handskeryd  
Särskilt boende: Ekbackagården.