Kontakta oss
frågor, felanmälan
Sök evenemang
i Nässjö kommun
toggle right column

Biståndshandläggare

Vilken biståndshandläggare?

Vem du ska vända dig till med dina frågor beror på var du eller din anhörige bor. Listan nedan hjälper dig att hitta rätt.

Fler kontaktuppgifter till socialförvaltningen

Pia Magnusson (gruppledare)
tel. 0380-51 85 59
pia.magnusson@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum söder, Nedre-, Mellersta- och Övre Rådhusgången i Parkgården
Särskilt boende: Nedre-, Mellersta- och Övre Rådhusgången i Parkgården

Ruth Lindgren
tel. 0380-51 86 15
ruth.lindgren@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum, Nedre-, Mellersta och Övre Skolgången i Parkgården
Särskilt boende: Åkersborg

Elisabeth Eriksson
tel. 0380-51 85 64
elisabeth.eriksson@nassjo.se
Område hemtjänst: Forserum och Äng 
Särskilt boende: Forsbacka och Lillsjögården

Araksya Sargsyan 
tel. 0380-51 73 08
araksya.sargsyan@nassjo.se
Område: Extraresurs på områden där handläggare jobbar deltid

Kjell Lundberg 
tel. 0380-51 85 58
kjell.lundberg@nassjo.se
Område hemtjänst: Brinell, Annefors, Runneryd och Erkabo
Särskilt boende: Norråsagården

Linnea Pedersen 
tel. 0380-51 86 65
linnea.pedersen@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum norr 
Särskilt boende: Ingsbergsgården 

Katarzyna Dankowska
tel. 0380-51 85 65
katarzyna.dankowska@nassjo.se
Område hemtjänst: Åkershäll, Åker och Målen
Särskilt boende: Sjöbacken

Emelie Lehmus 
tel. 0380-51 85 26
emelie.lehmus@nassjo.se
Område hemtjänst: Norrboda, Egnahem, Västanbo, Malmbäck och Fredriksdal
Särskilt boende: Malmåkra

Ulrika Palmér 
tel. 0380-51 89 96 
ulrika.palmer@nassjo.se
Område hemtjänst: Nyhem, Hultet, Anneberg, Solberga, Flisby och Ormaryd
Särskilt boende: Björkliden

Hanna Terlegård
tel. 0380-51 85 56
hanna.terlegard@nassjo.se
Område hemtjänst: Bodafors, Grimstorp, Bringetofta, Stensjön och Sandsjö
Särskilt boende: Skogsborg

Agneta Berg
tel. 0380-51 85 15
agneta.berg@nassjo.se
Område hemtjänst: Handskeryd 
Särskilt boende: Ekbackagården