Kontakta oss
frågor, felanmälan
Sök evenemang
i Nässjö kommun
toggle right column

Biståndshandläggare

Vilken biståndshandläggare?

Vem du ska vända dig till med dina frågor beror på var du eller din anhörige bor. Listan nedan hjälper dig att hitta rätt.

Fler kontaktuppgifter till socialförvaltningen

Pia Magnusson
gruppledare
tel. 0380-51 73 08
pia.magnusson@nassjo.se

Vakant (bevakas av Ruth)
tel. 0380-51 85 59
mejl:
Område: Htj Centrum söder, Nedre-, Mellersta- och
Övre Rådhusgången (Parkgården)
Särskilt boende: Nedre-, Mellersta- och Övre Nygången (Parkgården)

Ruth Lindgren
tel. 0380-51 86 15
ruth.lindgren@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum, Nedre-, Mellersta och
Övre Skolgången i Parkgården
Särskilt boende: Åkersborg

Elisabeth Eriksson (täcks av Kjell)
tel. 0380-51 85 64
elisabeth.eriksson@nassjo.se
Område hemtjänst: Forserum och Äng 
Särskilt boende: Forsbacka och Lillsjögården

Kjell Lundberg (täcks av Elisabeth) 
tel. 0380-51 85 58
kjell.lundberg@nassjo.se
Område hemtjänst: Brinell, Annefors, Runneryd och Erkabo
Särskilt boende: Norråsagården

Linnea Pedersen (täcks av Katarzyna)
tel. 0380-51 86 65
linnea.pedersen@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum norr 
Särskilt boende: Ingsbergsgården 

Katarzyna Dankowska (täcks av Linnea)
tel. 0380-51 85 65
katarzyna.dankowska@nassjo.se
Område hemtjänst: Åkershäll, Åker och Målen
Särskilt boende: Sjöbacken

Araksya Sargsyan (täcks av Ulrika)
Biståndshandläggare
0380-518526
araksya.sargsyan@nassjo.se
Område: Htj Norrboda (Egnahem, Västanbo och Norrboda),
13 (Malmbäck, Fredriksdal).
Särskilt boende: Malmåkra.

Ulrika Palmér (täcks av Araksya)
Biståndshandläggare
0380-518996
ulrika.palmer@nassjo.se
Område: Htj Nyhem/Hultet (Nyhem och Hultet), Htj Anneberg
(Anneberg, Solberga, Flisby och Ormaryd)
Särskilt boende: Björkliden

Astrid Lembke (täcks av Agneta)
Biståndshandläggare
0380-518556
astrid.lembke@nassjo.se
Område: Htj Bodafors
(Bodafors, Grimstorp, Bringetofta, Stensjön och Sandsjö).
Särskilt boende: Skogsborg.

Agneta Berg (täcks av Astrid)
Biståndshandläggare
0380-51 85 15
agneta.berg@nassjo.se
Område: Htj Handskeryd (Handskeryd)
Särskilt boende: Ekbackagården.