Kontakta oss
frågor, felanmälan
Sök evenemang
i Nässjö kommun
toggle right column

Biståndshandläggare

Vilken biståndshandläggare?

Vem du ska vända dig till med dina frågor beror på var du eller din anhörige bor. Listan nedan hjälper dig att hitta rätt.

Fler kontaktuppgifter till socialförvaltningen

Linnea Pedersen 
tel. 0380-51 85 59
linnea.pedersen@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum södra innerstan (Parkgårdens Nedre-, Mellersta- och Övre Rådhusgången)
Särskilt boende: Parkgårdens Nedre- Mellersta- och Övre Nygången

Kjell Lundberg 
tel. 0380-51 85 58
kjell.lundberg@nassjo.se
Område hemtjänst: Annefors, Runneryd, Brinell och Erkabo
Särskilt boende: Norråsagården

Emelie Henrysson
tel. 0380-51 86 65
emelie.henrysson@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum norra innerstan
Särskilt boende: Ingsbergsgården

Sara Gardell
tel. 0380-51 85 26
sara.gardell@nassjo.se
Område hemtjänst: Egnahem, Västanbo, Norrboda, Malmbäck och Fredriksdal
Särskilt boende: Malmåkra

Katarzyna Dankowska
tel. 0380-51 85 65
katarzyna.dankowska@nassjo.se
Område hemtjänst: Åkershäll, Åker och Målen
Särskilt boende: Sjöbacken

Hanna Terlegård
tel. 0380-51 85 56
hanna.terlegard@nassjo.se
Område hemtjänst: Bodafors, Grimstorp, Bringetofta, Stensjön och Sandsjö
Särskilt boende: Skogsborg

Elisabeth Eriksson
tel. 0380-51 85 64
elisabeth.eriksson@nassjo.se
Område hemtjänst: Forserum och Äng 
Särskilt boende: Forsbacka och Lillsjögården

Malin Dowidat (från och med 1 mars)
Tel. 0380-51 73 08
malin.dowidat@nassjo.se 
Område hemtjänst: Forserum och Äng 
Särskilt boende: Forsbacka och Lillsjögården

Ulrika Palmér 
tel. 0380-51 89 96
ulrika.palmer@nassjo.se
Område hemtjänst: Nyhem, Hultet, Anneberg, Solberga, Flisby och Ormaryd
Särskilt boende: Björkliden

Agneta Berg
tel. 0380-51 85 15
agneta.berg@nassjo.se
Område hemtjänst: Handskeryd 
Särskilt boende: Ekbackagården

Ruth Lindgren
tel. 0380-51 86 15
ruth.lindgren@nassjo.se
Område hemtjänst: Centrum (Nedre-, Mellersta och Övre Skolgången i Parkgården)
Särskilt boende: Åkersborg

xhtml css © 2016 nassjo.se | designed by zwebb | powered by ezpublish™ | redigera